رییس سازمان جنگل ها: در منابع طبیعی امانتدار نسل آینده هستیم
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع طبیعی متعلق به آیندگان و محور توسعه پایدار است و اگر در توسعه عمومی و عمرانی کشور مورد توجه قرار نگیرد قطعاً با آسیب جدی مواجه خواهد شد.
رییس سازمان جنگل‌ها: کاداستر اراضی منابع طبیعی تا شهریور تکمیل می‌شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: اجرای کامل کاداستر (حدنگاری) اراضی ملی در راستای جلوگیری از زمین‌خواری و مدیریت بهینه بر منابع، بر پایه هدف‌گذاری این سازمان، تا پایان شهریور امسال تکمیل می‌شود.
زراعت چوب در کشور دوباره رونق گرفت
مدیر طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: افزایش نرخ ارز و ممنوع شدن برداشت چوب از جنگل های کشور باعث شده که زراعت چوب رونق اقتصادی گرفته و از آن به خوبی استقبال شود.
لزوم جایگزینی کشت گیاهان دارویی با کشت دیم/ ۸۱ هزار هکتار عرصه‌های بیابانی نهالکاری شده اند
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر تشویق کشاورزان به کشت گیاهان دارویی و جایگزینی این محصولات با کشت دیم در اراضی کشاورزی خوزستان تاکید کرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: مهار ۱۶۰ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد خوزستان
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد ۱۶۰ هزار هکتار از کانون‌های گرد و غبار در خوزستان تثبیت شده است.
اخبار
رییس سازمان جنگل ها: در منابع طبیعی امانتدار نسل آینده هستیم | بازدید :174
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع طبیعی متعلق به آیندگان و محور توسعه پایدار است و اگر در توسعه عمومی و عمرانی کشور مورد توجه قرار نگیرد قطعاً با آسیب جدی مواجه خواهد شد.
مشکل پست‌ سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی به‌زودی حل می‌شود | بازدید :181
در نشست صبح امروز مسعود منصور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و علاءالدين رفيع زاده معاون نوسازي اداري سازمان امور اداري و استخدامي كشور بررسی های لازم در باره مشکل پست سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی انجام و به زودی این مشکل حل خواهد شد.
رییس سازمان جنگل‌ها: کاداستر اراضی منابع طبیعی تا شهریور تکمیل می‌شود | بازدید :228
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: اجرای کامل کاداستر (حدنگاری) اراضی ملی در راستای جلوگیری از زمین‌خواری و مدیریت بهینه بر منابع، بر پایه هدف‌گذاری این سازمان، تا پایان شهریور امسال تکمیل می‌شود.
از عرصه های بیابانی تا فضای سبز سازمانی  | بازدید :189
سال 51 بود رفت در دفتر مالچ های نفتی مشغول بکار شد. دفتر مالچ های نفتی کارش عملیاتی بود و مثل این روزها کارکنان و کارشناسان پشت میزنشین نبودند?!
برگزاری کارگاه هم اندیشی پیشگیری و اطفای حریق در منابع طبیعی  | بازدید :153
کارگاه آموزشی هم اندیشی برای پیشگیری و مدیریت حریق در عرصه های منابع طبیعی با هدف ایجاد هم افزایی و مشارکت در مدیریت منابع طبیعی در همدان برگزار شد.
رییس سازمان جنگل ها برای افتتاح پروژه های آبخیزداری عازم اصفهان شد | بازدید :154
صبح امروز رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفری یک روزه برای افتتاح پروژه های آبخیزداری عازم استان اصفهان شد.
زراعت چوب در کشور دوباره رونق گرفت  | بازدید :233
مدیر طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: افزایش نرخ ارز و ممنوع شدن برداشت چوب از جنگل های کشور باعث شده که زراعت چوب رونق اقتصادی گرفته و از آن به خوبی استقبال شود.
راه اندازی سامانه ثبت شکایات در میز خدمت منابع طبیعی  | بازدید :156
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از راه اندازی سامانه جدید ثبت شکایات در میز خدمت منابع طبیعی خبر داد.
استاندار آذربایجان شرقی از اقدامات سازمان جنگل ها در ارسباران تشکر کرد | بازدید :129
محمدرضا پورمحمدی استاندار استان آذربایجان شرقی در نامه ای به مسعود منصور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اقدامات این سازمان در زمینه کنترل آفات پروانه دم قهوه ای بلوط و ابریشم باف ناجور در جنگل های ارسباران تقدیر و تشکر کرد.
لزوم جایگزینی کشت گیاهان دارویی با کشت دیم/ ۸۱ هزار هکتار عرصه‌های بیابانی نهالکاری شده اند | بازدید :309
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر تشویق کشاورزان به کشت گیاهان دارویی و جایگزینی این محصولات با کشت دیم در اراضی کشاورزی خوزستان تاکید کرد.
رئیس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: مهار ۱۶۰ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد خوزستان | بازدید :245
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد ۱۶۰ هزار هکتار از کانون‌های گرد و غبار در خوزستان تثبیت شده است.
استاندار خوزستان اعلام کرد: پیشرفت ۶۰ تا ۷۰ درصد برنامه‌های بیابان زدایی در خوزستان  | بازدید :198
استاندار خوزستان گفت: از سال ۱۳۹۵ تا اواخر ۱۳۹۹ تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد برنامه‌های پیش بینی شده برای بیابان زدایی اجرایی شدند.
برگزاری کارگاه آموزشی کنترل آفات و بیماری های جنگلی و مرتعی | بازدید :188
نخستین کارگاه آموزش مجازی با موضوع روش های کنترل آفات و بیماری های جنگلی و مرتعی روز گذشته با همکاری دفتر آموزش سازمان جنگل ها و موسسه آموزش و ترویج کشاورزی سازمان تحقیقات جهاد کشاورزی برگزار شد.
با حضور رییس سازمان جنگل‌ها، طرح آبخیزداری چمقلوی قروه به بهره‌برداری رسید  | بازدید :252
روز گذشته با سفر رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به استان کردستان، حوضه آبخیز چمقلوی قروه به مساحت ۷۳ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل دفتر آموزش سازمان جنگل‌ها اعلام کرد؛
واگذاری بخشی از وظایف سازمان جنگل ها به تشکل‌های مردم نهاد  | بازدید :195

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌‎های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: در راستای جلب مشارکت و همراهی مردم برای حفاظت از عرصه های طبیعی، بخشی از وظایف و فعالیت های این سازمان به تشکل‌های مردم نهاد واگذار شده است.
سمنان/عامل انسانی؛ علت وقوع 95 درصد حریق مراتع شهرستان شاهرود | بازدید :40
محمدرضا کشاورزیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: 95 درصد حریق مراتع این شهرستان ناشی از عوامل انسانی است.
کرمان/آبخیزداری و آبخوانداری اساسی ترین اقدام کاهش اثرات خشکسالی | بازدید :54
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اساسی ترین راه حل به منظور کاهش اثرات خشکسالی می باشد که با کنترل رواناب ها و سیلاب ها ضمن کاهش خسارت باعث تغذیه سفره های آب زیر زمینی می شود.
عوامل برداشت غیر مجاز "موسیر وحشی" در دزفول دستگیر شدند | بازدید :44
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول از دستگیری عوامل برداشت غیرمجاز موسیر وحشی در شهرستان دزفول خبر داد و اظهار کرد: این میزان موسیر وحشی که از گونه های حفاظت شده می باشد طی گشت بامداد امروز توسط نیروهای حفاظت از منابع طبیعی در مناطق کوهستانی دزفول ضبط شد.
وجود ملخ در مراتع البرز تحت کنترل است | بازدید :172
معاون حفاظت و امور اراضی اداره كل منابع طبيعي استان البرز در خصوص افزایش جمعیت ملخ ها در سال جاري و در مراتع استان البرز گزارش داد.
101 هکتار از اراضی ملی استان قزوین آزادسازی شد | بازدید :54
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: ۱۰۱ هکتار از اراضی ملی استان با اجرای احکام قضایی از ابتدای امسال تاکنون رفع تصرف و آزادسازی شده است.
خراسان رضوی/طرح های آبخیزداری و آبخوان داری اساسی ترین راه حل برای کاهش اثرات خشکسالی است | بازدید :61
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت:اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اساسی ترین راه حل ممکن برای کاهش اثرات خشکسالی می باشد که برای کنترل روان اب ها و سیلاب ها ضمن کاهش خسارت سبب تغذیه منابع آبی می گردد.
مناطق وقوع حریق درعرصه های منابع طبیعی استان همدان شناسائی شدند | بازدید :60
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت : دفتر مهندسی مطالعات با همکاری معاونت جنگل و معاونت آبخیرداری این سازمان نقشه پوشش گیاهی مناطق بحرانی منابع طبیعی استان به لحاظ بروز آتش سوزی را مشخص و ترسیم کرده است.
چهارمحال/مصدومیت مامور یگان حفاظت منابع طبیعی خانمیرزا توسط قاچاقچیان چوب | بازدید :76
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خانمیرزا از زخمی شدن یکی از ماموران یگان حفاظت شهرستان را پس از اتمام پست و ماموریتش توسط قاچاقچیان چوب جنگلی خبر داد.
جنگل‌ها نجات خواهند یافت!/ خودنمایی آبگرمکن‌های خورشیدی در پشت‌بام روستائیان دالاهو | بازدید :150
معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: آبگرمکن‌های خورشیدی بر بام منازل روستای بلیشاه خویار بخش گهواره، شهرستان دالاهو نصب شد.
عملیات بیولوژیک در 2975 هکتار از مراتع استان سمنان اجرا شد | بازدید :106
رئیس اداره مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان از اجرای عملیات بیولوژیک در 2 هزار و 975 هکتار از مراتع استان سمنان خبر داد.
پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آبخیزداری استان اردبیل به 82درصد رسید | بازدید :116
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: عملیات مکانیکی و بیومکانیکی طرح‌های آبخیزداری اجرایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این استان 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
جنوب کرمان/اجرای پروژه مدیریت روانآب در ۶٠٠ هکتار از اراضی منطقه بندوک آهوان قلعه گنج  | بازدید :118
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از اجرای پروژه مدیریت روانآب در ۶٠٠ هکتار اراضی منطقه بندوک آهوان شهرستان قلعه گنج خبر داد.
لرستان/ 300 ساعت عملیات احداث آتش بر در مناطق بحرانی سلسله انجام شد | بازدید :117
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سلسله گفت: به منظور پیشگیری از آتش سوزی 300 ساعت عملیات احداث آتش بر در مناطق بحرانی شهرستان انجام شد.
البرز/برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و اطفای حریق در شهرستان نظرآباد | بازدید :162
کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفای حریق ویژه دهیاران، شوراهای اسلامی، ساکنین حوضه آبخیز و کارکنان دولت در سالن جلسات فرمانداری شهرستان نظرآباد با همکاری مدیریت بحران فرمانداری و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد در روز دوشنبه دهم خرداد ماه سالجاری تشکیل شد.
کنترل 706 هزار مترمکعب سیلاب و رواناب با پروژه های آبخیزداری در 8 خراسان رضوی | بازدید :91
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی اظهار کرد: طی اردیبهشت ماه سال جاری بیش از 706 هزار متر مکعب سیلاب از طریق پروژه های آبخیزداری در 8 شهر خراسان رضوی کنترل شد .